pom

PEDAGOG SPECJALNY

mgr Anna Słapczyńska-Nowak

tel. 017-748-25-27

Godziny pracy pedagoga specjalnego:

PEDAGOG

mgr Agnieszka Płonka

tel. 017-748-25-21

Godziny pracy pedagoga:

8.00-11.25

8.10-12.35

10.55-13.40

15.20-17.00

9.15-13.40

8.00-11.25

Pedagog szkolny pomaga rozwiązywać problemy wychowawcze, dydaktyczne i rodzinne uczniów naszej szkoły. Współpracuje z pracownikami MOPS - u, kuratorami społecznymi i zawodowymi, dzielnicowymi, z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną, Centrum Interwencji Kryzysowej a także z dyrekcją szkoły, wychowawcami klas, nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów oraz rodzicami lub opiekunami prawnymi.

Poradnia psychologiczno – pedagogiczna Nr 2 w Rzeszowie służy wsparciem i pomocą uczniom, rodzicom głównie w rozwiązywaniu problemów o charakterze dydaktycznym i wychowawczym. Pracownicy poradni dokonują oceny zaburzeń rozwojowych, analizują przyczyny niepowodzeń w nauce, zaburzeń w zachowaniu i zagrożeń niedostosowaniem społecznym, diagnozują upośledzenie umysłowe, upośledzenie analizatorów wzroku i słuchu oraz narządów ruchu, wad i opóźnień rozwoju mowy, oceniają gotowość szkolną dzieci.

Rodzice chcący skorzystać z oferty Poradni psychologiczno-pedagogicznej Nr 2 w Rzeszowie, składają wypełniony wniosek w sekretariacie Poradni. Na badania oczekuje się około 3 miesiące. W przypadku pilnych badań (skierowań wychowawczych) pracownicy Poradni uzgadniają z rodzicem dogodny termin, tak by możliwie szybko udzielić dziecku i rodzinie bezpośredniej pomocy psychologicznej (terapia rodzin, interwencje kryzysowe, psychoterapia). Po badaniach w terminie 2 tygodni przygotowana jest opinia, którą rodzic odbiera osobiście w sekretariacie Poradni.

Wnioski o kształcenie specjalne lub indywidualne nauczanie rozpatrywane są na Zespole Orzekającym, który zbiera się co 2 tygodnie. Orzeczenia kwalifikacyjne wydawane są w terminie 14 dni od daty Zespołu i odbierane przez rodziców w sekretariacie (czynnym od 7.30 – 15.30).

Wniosek o badanie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w zakładce Pliki do pobrania w kategorii Pedagog.

Drogi uczniu!
Pamiętaj! Zawsze możesz zwrócić się do mnie, kiedy:

• czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny;
  • nie potrafisz porozumieć się z kolegą, koleżanką, nauczycielem, kimś bliskim;
  • masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej;
  • masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać;
  • chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem;
  • chciałbyś z kimś porozmawiać;
  • chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób;
  • masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

DLA RODZICA