6 grudnia 2022

poruszyły się zasłonki!

chyba już go widzę!

chyba już go słyszę,
zabrzęczały jego sanek dzwonki”.

Jak co roku 6 grudnia w przedszkolu wielkie zamieszanie. Dzieci zaglądają przez okna i nasłuchują, czy już zbliża się długo oczekiwany gość. Pomimo braku śniegu, we wczesnych godzinach rannych wreszcie przybył do naszego przedszkola Święty Mikołaj. Na jego wizytę dzieci długo czekały.

Po śniadaniu poznaliśmy legendę o św. Mikołaju, powtarzaliśmy wiersze i piosenki przygotowane dla gościa oraz wykonywaliśmy drobne upominki dla świętego.

Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Mikołaj brawami ocenił nasze umiejętności wokalne i recytatorskie oraz obdarował wszystkie przedszkolaki prezentami. Na zakończenie tej miłej wizyty i my wręczyliśmy Mikołajowi własnoręcznie przygotowane laurki i kartki z jego podobiznami. Nasz gość był bardzo wzruszony.

Cieszymy się, że  Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

01. Odwiedziny Mikołaja.
02. Odwiedziny Mikołaja.