25 listopada 2022

Dzień pluszowego misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i przytulanka niezastąpiona przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku, choć wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W naszym przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.
W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami. Były tańce, zabawy integracyjne i plastyczne inspirowane pluszowymi bohaterami dnia. Misie razem z przedszkolakami uczyły się liczyć oraz segregować. W nagrodę za aktywny udział dzieci otrzymały pamiątkowe medale, opaski i przypinki z wizerunkiem misia.

Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta pani Eli, bibliotekarki, która zaszczyciła nas swoją wizytą i przeczytała dzieciom bajkę „O przygodach Misia Uszatka”.

Ciekawą atrakcją była też przygotowana przez nauczycielki foto budka misiowa, w której dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

01. Dzień Pluszowego Misia.
02. Dzień Pluszowego Misia.
03. Dzień Pluszowego Misia.
04. Dzień Pluszowego Misia.
05. Dzień Pluszowego Misia.
06. Dzień Pluszowego Misia.
07. Dzień Pluszowego Misia.
08. Dzień Pluszowego Misia.
09. Dzień Pluszowego Misia.
10. Dzień Pluszowego Misia.
11. Dzień Pluszowego Misia.
12. Dzień Pluszowego Misia.
13. Dzień Pluszowego Misia.
14. Dzień Pluszowego Misia.
15. Dzień Pluszowego Misia.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15