11 października 2022

Wycieczka do Zagrody Szmer

Nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Zagrody Szmer koło Lutczy. Jest to gospodarstwo, które organizuje warsztaty i spotkania edukacyjne dla dzieci. W czasie pobytu dzieci poznawały różne zwierzęta gospodarstwa domowego: kozy, owce, kury, króliki i konie. Kontakt ten dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć, wzruszeń i radości. Największą popularnością cieszyło się karmienie kozy Klary i tulaski z klaczą o imieniu Wega. Miłą niespodzianką okazała się także przejażdżka zaprzęgiem konnym (bryczką), którą prowadził wesoły Pan Woźnica. Następnie dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje zdrowy i słodki miód oraz samodzielnie przygotowały świeczki z węzy pszczelej. Niezwykłą atrakcją dla dzieci był ogrodzony plac zabaw, a na nim: zadaszona piaskownica ze stołami, prawdziwymi blaszanymi naczyniami i drewnianymi łyżkami, koniki na biegunach, wiadra z wodą, w których łowić można było pływające tam drewniane ryby, „aparaturę” do nauki dojenia krowy, wyciągarka dla samochodów i wiele innych ręcznie wykonanych zabawek. Cała Zagroda to wspaniałe miejsce do nauki i zabawy. Naprawdę nie było czasu, by się nudzić.

01. Wycieczka do Zagrody Szmer.
02. Wycieczka do Zagrody Szmer.
03. Wycieczka do Zagrody Szmer.
04. Wycieczka do Zagrody Szmer.
05. Wycieczka do Zagrody Szmer.
06. Wycieczka do Zagrody Szmer.
07. Wycieczka do Zagrody Szmer.
08. Wycieczka do Zagrody Szmer.