21 grudnia 2022

Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do zaszczytnego grona czytelników. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do wypożyczania książek, korzystania z biblioteki szkolnej oraz systematycznego rozwijania pasji czytelniczych.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając i jakie zasady obowiązują w bibliotece.
Pierwszoklasiści znakomicie poradzili sobie z wyzwaniami czytelniczymi min. zagadkami I rebusami.
        Po takim wprowadzeniu uczniowie uroczyście ślubowali, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz warsztaty plastyczne.
        Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali słodki upominek oraz książkę „Pierwsze abecadło”. Ten niezwykły upominek trafił w ręce naszych małych czytelników za sprawą kampanii społecznej, prowadzanej przez Instytut Książki
pt.: „Mała książka - wielki człowiek”. Projekt ten realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Wszystkim pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy!

Pasowanie na czytelnika 2022. Klasa 1a   Pasowanie na czytelnika 2022. Klasa 1b